İptal İade Politikaları

Alıcı , yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Alıcı cayma hakkını kullandığına dair bildirimi bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla satıcıya bildirmesi yeterlidir. Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği  günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alıcı tarafından  karşılanmalıdır.

 
Alıcının  cayma hakkını kullanması hâlinde satıcı , cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade edip yirmi gün içerisinde de malı geri alacaktır. 
 
Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. 
 
Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. 
 
Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma ,  bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya  teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. 
 
Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı  tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra iade formu ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi ile ürünü, ürün faturasını  satıcıya  ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş  bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.